Psycholog dziecięcy

Decyzja o wizycie u psychologa dziecięcego zazwyczaj nie jest dla rodziców łatwa. Zapewne wynika to z faktu, że taki krok to przyznanie się do własnych niekompetencji w zakresie wychowania dziecka. Takie myślenie to poważny błąd. Gdy dziecko jest chore wybieramy się z nim do pediatry, gdy boli je ząb do stomatologa. Logiczne jest więc, że gdy ma problemy natury psychicznej potrzebujemy specjalisty z tej właśnie dziedziny.

Psychoterapia

W naszym życiu przechodzimy nieraz przez trudne chwile, mamy pewne nałogi czy zachowania lub uczucia, których nie akceptujemy i z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Jeśli sami nie dajemy sobie rady i nie wystarcza nam rozmowa z bliskimi, warto sięgnąć po bardziej specjalistyczną pomoc psychoterapeuty. Nie powinien być to dla nas powód do wstydu czy oznaka słabości. Psychoterapeutę najlepiej potraktować w podobny sposób jak lekarza specjalistę, bo przychodzimy do niego z pewnymi schorzeniami naszej duszy, psychiki, aby nam po prostu pomógł.

Witamy na naszym blogu. Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty. Będziemy tu cyklicznie publikować artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi. Zachęcamy do lektury!

spotkanie z psychoterapeutą

Kiedy szwankuje nasze zdrowie fizyczne, bez zastanowienia udajemy się do odpowiedniego lekarza, jednak gdy mamy problemy ze zdrowiem psychicznym, zwykle mija sporo czasu, zanim zdecydujemy się skorzystać z fachowej pomocy. Warto jednak tego nie odkładać i udać się do specjalisty, który dobierze odpowiedni sposób leczenia, który może polegać na przykład na rozpoczęciu psychoterapii.