Zarządzanie stresem

 

Szkolenie z zarządzania stresem przygotowane przez Centrum Psychologiczno – Terapeutyczne Carpe Diem w Szczecinie polecane jest właściwie wszystkim osobom, a w szczególności decydentom-menedżerom średniego i wyższego szczebla, pracownikom działów finansowych i handlowych, zarządzania, marketingu oraz obsługi klienta.

 

 

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu:

 

Stres może mieć działanie stymulujące. Podczas zajęć postaramy się o wydobycie pozytywnych emocji z nim związanych i nauczymy się technik pomagających w radzeniu sobie z jego negatywnymi aspektami. Z opanowanych technik będziecie Państwo mogli skorzystać w różnych sytuacjach wywołujących stres: w trakcie trudnych negocjacji, narad i w wielu innych sytuacjach zawodowych. Dodatkowo uczestnicy kursu będą mogli skorzystać z dodatkowej atrakcji – profesjonalnego masażu relaksacyjnego, który jest cennym urozmaiceniem i uzupełnieniem kursu.

 

Metody pracy, które zastosujemy podczas szkolenia:

Szkolenie z zarządzania stresem przebiega w formie warsztatów i wykorzystuje aktywne metody, angażujące w działanie wszystkich jego uczestników. Dodatkowe elementy stanowią: mini wykład, ćwiczenia praktyczne, dyskusja moderowana, wypróbowywanie technik relaksacyjnych oraz masaż.

 

Program Szkolenia: :

 

1. omówienie problemu i zjawiska stresu

1. występowanie stresu w pracy na stanowisku kierowniczym

2. zarządzanie stresem

3. jak zachowujemy się w sytuacjach stresowych?

4. psychiczne, fizyczne oraz emocjonalne objawy stresu

5. techniki opanowywania stresu

6. techniki relaksacyjne

7. masaże (opcjonalnie)