Psycholodzy Carpe Diem w Szczecinie – nasz zespół

Psychologowie i psychoterapeuci

Adrianna Skaza – psychoterapeuta, socjolog, pedagog
.
Mgr Adrianna Skaza jest absolwentką Krakowskiego Ośrodka Psychoterapii Psychodynamicznej i magistrem socjologii. Ukończyła także podyplomowe studia z zakresu pedagogiki. Prowadziła wieloletnią współpracę jako trener grupowy między innymi z Wojewódzkim Urzędem Pracy i Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego. Obecnie skupia się na pomocy młodzieży i dorosłym podczas terapii indywidualnej. Pomaga radzić sobie z lękami, depresją, problemami nerwicowymi oraz stawiać czoła sytuacjom kryzysowym.
.
Aleksandra Białek – psychoterapeuta, socjolog, pedagog
.
Magister Aleksandra Białek jest absolwentką Krakowskiego Ośrodka Psychoterapii Psychodynamicznej i magistrem socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoją wiedzę z zakresu pedagogiki pogłębiała podczas studiów podyplomowych. Od kilkunastu lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu komunikacji, obsługi klienta, negocjacji, technik sprzedażowych, organizacji czasu, motywowania zespołów, technik relaksacji i asertywności dla firm i instytucji. Utrzymuje stałą współpracę ze Szkołą Rodzenia „Pomorzanka II” Pomorskiej Akademii Medycznej, Ośrodkiem Szkoleniowym Akademii Morskiej, a także placówkami kształcenia ustawicznego. Prowadzi indywidualną terapię młodzieży i dorosłych, pomaga rodzicom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Zajmuje się leczeniem zaburzeń emocjonalnych, w tym depresji i lęków, niesie pomoc osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach. Utrzymuje stałą współpracę z certyfikowanymi superwizorami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
.
Mirosława Kwidzyńska – pedagog, socjoterapeutka, terapeuta rodzinny

.
Zajmuje się udzielaniem porad psychologicznych osobom w sytuacji kryzysu, rodzicom dzieci trudnych, rodzinom zastępczym i adopcyjnym. Na jej pomoc mogą liczyć osoby cierpiące na choroby przewlekłe, w tym dotknięte chorobą nowotworową oraz ich rodziny (terapia wg programu C. Simontona). Prowadzi terapię grupową, terapię małżeńską, terapią par i rodzin, a także terapię indywidualną.

Arkadiusz Siekierzycki - psycholog, psychoterapeuta
.

Jest specjalistą psychologii klinicznej. Ukończył rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie oraz podyplomowe studia z zakresu pedagogiki. Zajmuje się terapią indywidualną i grupową młodzieży i dorosłych. Jego specjalnością jest niesienie pomocy osobom:

  • w sytuacjach kryzysowych (konflikt, rozstanie, utrata bliskiej osoby, rozwód, długotrwały stres, problemy w pracy),
  • z trudnościami małżeńskimi i rodzinnymi,
  • poszukującym wsparcia i lepszego rozumienia siebie, swoich problemów, pragnącym się rozwijać i dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu,
  • z zaburzeniami nastroju: doświadczającymi leku, depresji, przygnębienia, samotności, napięcia,
  • z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia),
  • młodym, które doświadczają problemów wieku dorastania,
  • z problemami emocjonalnymi,
  • mającym dolegliwości psychosomatyczne (np.: bóle głowy, brzucha, nudności, duszności i inne), a badania medyczne wykluczają przyczyny tych objawów,
  • rodzicom w problemach wychowawczych.

Arkadiusz Siekierzycki jest socjoterapeutą i wychowawcą młodzieży z wieloletnim doświadczeniem. Prowadził też szkolenia z zakresu obsługi klienta, doskonalenia technik sprzedaży, zarządzania czasem, rozwoju osobistego potencjału i negocjacji dla pracowników sektora handlowego.

Swoją pracę psychoterapeutyczną superwizuje u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

 
.
Izabela Krempińska - pedagog, logopeda

Mgr Izabela Krempińska jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, zdobyła tytuł magistra pedagogiki zdrowia i pedagogiki specjalnej. Ukończyła także podyplomowe studia z zakresu logopedii oraz neurokognitywistyki w patologii i zdrowiu przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jest absolwentką studiów doktoranckich w Katedrze Pedagogiki przy Uniwersytecie Szczecińskim. Autorka licznych publikacji, uczestniczka warsztatów i konferencji.

W centrum zainteresowań Izabeli Krempińskiej zawsze znajdował się człowiek. Nie ustaje ona w poszukiwaniu nowych rozwiązań terapeutycznych, które umożliwiają jej jak najlepsze niesienie pomocy innym. Zajmuje się kierowaniem Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną "Carpe Diem", prowadzi terapię logopedyczną. W swojej pracy ma wielopłaszczyznowe podejście do Pacjenta, ponieważ uważa, że na człowieka jako istotę społeczną należy patrzeć całościowo, jako element środowiska, w którym funkcjonuje.