Neuroterapia w Carpe Diem

Neuroterapia jest skuteczną metodą leczenia dzieci i osób dorosłych, poprzez eliminację napięcia psychicznego i fizycznego. Polecana jest pacjentom cierpiącym z powodu nerwic, wykazującym nadpobudliwość i trudności w skoncentrowaniu się na nauce. Ta metoda terapii wykorzystuje stan głębokiej relaksacji, który pozwala pozbyć się wyżej wspomnianych napięć. Neuroterapia generuje powstawanie pozytywnych myśli. Proces oddziałuje na mózg w sposób pobudzający jego poszczególne obszary, a w rezultacie zwiększa kreatywność, rozjaśnia myśli, powoduje szybsze i lepsze przyswajanie wiedzy, eliminuje stres. Jedną z technik neuroterapii, którą stosujemy i szczególnie polecamy w szczecińskim centrum psychologicznym Carpe Diem jest trening EEG Biofeedback.

EEG Biofeedback – nieoceniona pomoc w terapii

W neuroterapii wykorzystuje się EEG Biofeedback, czyli medyczną aparaturę umożliwiającą trening mózgu w oparciu o sprzężenie zwrotne. Terapia tą metodą wspomaga leczenie zaburzeń psychiatrycznych, psychologicznych i neurologicznych.

Według statystyk 90% badanych osób, u których zastosowano Biofeedback, już po 10 treningach odczuwa znaczną poprawę jakości życia, którą rozumiemy jako:
• umiejętność pozbywania się negatywnych emocji i lęku w wyjątkowo stresujących sytuacjach;
• umiejętność samodzielnego przerywania długo utrzymującego się napięcia i stresu;
• wyznaczanie sobie nowych celów życiowych i pozbycie się poczucia nudy;
• odczucie przypływu pozytywnej energii, chęci do życia i podejmowania nowych działań;
• zadowolenie ze swojego życia, działań i z samego siebie;
• szybkie osiąganie sukcesów osobistych i zawodowych (szkoła, praca) przy mniejszym wysiłku i wydatku energii.

Wymiernym efektem zastosowania terapii EEG Biofeedback jest poprawa wyników w nauce poprzez możliwość lepszej koncentracji uwagi i szybszego przyswajania wiedzy. Terapia skutecznie też hamuje nadpobudliwość, wycisza i tłumi lęki. Poprzez ogólne odprężenie organizmu powoduje, że znika uczucie zmęczenia, a pacjent przestaje mieć problemy ze snem. Jest zalecana dzieciom, sportowcom i osobom wykonującym zawód szczególnie narażający na stres. Może być uzupełnieniem np. spotkań z logopedą dziecięcym, psychologiem lub neuroterapeutą.

Dane kontaktowe

CARPE DIEM
ul. Pocztowa 35/1
Szczecin
70-357
tel: 608 669 003

Dodatkowe informacje:

Godziny otwarcia:
pn - pt: 12.00-20.00
sob: 9.00 - 14.00

Nr konta bankowego:
36 2490 0005 0000 4000 7821 9223

7 + 4 =