Pomoc psychiatryczna w Carpe Diem

Wielu osobom trudno zdecydować się na konsultację u psychologa, a jeszcze trudniej zaakceptować konieczność sięgnięcia po pomoc psychiatryczną. Jeżeli wykonają ten krok, od pierwszej wizyty muszą zostać objęci dobrą opieką specjalisty, który pomoże im wytrwać w leczeniu. Pacjenci z problemami psychicznymi, to osoby bardzo wrażliwe, z niską samooceną, niejednokrotnie skrzywdzone emocjonalnie lub po traumatycznych przejściach. Praca z nimi to żmudny, długotrwały proces, wymagający ze strony lekarza cierpliwości, taktu i oczywiście dogłębnej wiedzy psychologicznej. Jednocześnie psychiatra jest dziedziną medycyny, dlatego daje możliwość wdrożenia leczenia farmakologicznego, jeżeli jest to najlepszy sposób na uwolnienie się od problemu. Wizyta u naszego psychiatry odbywa się ze wskazania lekarza pierwszego kontaktu lub psychoterapeuty, a jeśli pacjent sam odczuwa taką potrzebę, może na taką konsultację umówić się bezpośrednio. Wobec każdego pacjenta naszej przychodni obowiązuje nas daleko idąca dyskrecja.

W naszym gabinecie w Szczecinie konsultują i leczą pacjentów:
• dr nauk medycznych, psychiatra Barbara Hermelin-Starobrat
• lekarz psychiatra Bartosz Kubacki

Kiedy należy udać się do psychiatry?

Częste zmiany nastroju, dostrzegalne pogorszenie zachowania, izolowanie się i zamykanie w sobie mogą być symptomami rozwoju choroby psychicznej. Równie niepokojące objawy to ciągłe poczucie samotności, przygnębienia i lęku lub też odwrotnie – łatwość popadania w złość, wybuchowość, stale towarzyszące uczucie podenerwowania. Mniej oczywiste są nawracające bóle głowy, kołatanie serca, nadmierna potliwość, które również mogą mieć podłoże psychiczne. Wiele z wyżej wymienionych to sygnały często lekceważone przez pacjentów, tłumaczone cechami osobowości lub sytuacją, która mogła je spowodować. Mimo tego warto skonsultować je z lekarzem, bo być może ich przyczyną jest problem natury psychicznej. Z pewnością zaś leczeniem psychiatrycznym powinny zostać objęte osoby, których życie uległo załamaniu, jakie często towarzyszy traumatycznym zdarzeniom. Może to być śmierć bliskich, choroba czy też poważny wypadek, którego skutkiem jest trudna do zaakceptowania niepełnosprawność pacjenta. Konsultacje psychiatryczne są także stałym elementem terapii uzależnień.

Leczenie depresji, lęków, uzależnień

Pomagamy pacjentom poprzez diagnozę i leczenie:
• zaburzeń psychotycznych,
• zaburzeń odżywiania (bulimii i anoreksji),
• zaburzeń emocjonalnych,
• zaburzeń psychicznych charakterystycznych dla osób w podeszłym wieku,
• zaburzeń lękowych,
• depresji,
• uzależnień od alkoholu, leków, narkotyków, hazardu itp.
• nerwic,
• zaburzeń psychosomatycznych.

Pierwsza wizyta u psychiatry

Podczas pierwszej wizyty w centrum Carpe Diem pacjenci proszeni są o:
• dostarczenie posiadanej dokumentacji medycznej – wyników badań: przede wszystkim EEG, badań hormonalnych i tomografii komputerowej oraz kart informacyjnych;
• podanie wszystkich informacji dotyczących przebytego leczenia ambulatoryjnego lub szpitalnego.

Lekarze Centrum Psychologiczno – Terapeutyczne Carpe Diem w Szczecinie zobowiązani są do przechowywania dokumentacji medycznej pacjentów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zawarte w niej informacje objęte są tajemnicą lekarską. Archiwum prowadzone jest pod nadzorem upoważnionych do tego osób, a informacje udostępniane są wyłącznie za zgodą i na życzenie pacjenta.

Dane kontaktowe

CARPE DIEM
ul. Pocztowa 35/1
Szczecin
70-357
tel: 608 669 003

Dodatkowe informacje:

Godziny otwarcia:
pn - pt: 12.00-20.00
sob: 9.00 - 14.00

Nr konta bankowego:
36 2490 0005 0000 4000 7821 9223

4 + 15 =