Psychoterapia w Carpe Diem

W zawodzie psychoterapeuty posługujemy się schematycznymi metodami pracy, które pozwalają zdiagnozować problem, właściwie oszacować jego skalę i dostosować leczenie do wymaganych potrzeb. Jednak za problemem zawsze stoi indywidualny człowiek – niejednakowo wrażliwy, różnie reagujący na stres i w nierównomiernym stopniu umiejący radzić sobie z sytuacjami, z jakimi przyszło mu się mierzyć. Inaczej też należy traktować dziecko, inaczej umieć prowadzić rozmowę z osobą młodą, przeżywającą bunt, być może też problemy w szkole czy rozstanie rodziców, a jeszcze inaczej reagują na psychoterapię dorośli. Zauważenie, czy nawet wyczucie potrzeb indywidualnego pacjenta, jest ważną rolą psychoterapeuty. Nasz zawód jest podyktowany potrzebą kontaktu z ludźmi i niesienia im specjalistycznej pomocy w trudnych momentach. Jeśli brakuje w tym pasji, szczerości i faktycznej troski o psychiczne zdrowie pacjenta, nie możemy liczyć na jego zaufanie, a tym samym na pomyślny rezultat naszej pracy.

Rodzaje psychoterapii

Tworząc Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne Carpe Diem mieliśmy na uwadze przede wszystkim dobro naszych pacjentów. Odkąd istniejemy nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jedyne zmiany, jakie stale zachodzą w naszej przychodni, to ciągła modyfikacja oferty, której celem jest zapewnienie kompleksowej pomocy psychologicznej. Na obecną chwilę otaczamy opieką psychoterapeuty osoby z indywidualnymi problemami o podłożu psychicznym oraz całe rodziny. Prowadzimy terapie rodzinne i proponujemy sesje terapeutyczne parom, które przechodzą kryzys w związku. Organizujemy pomoc psychologiczną dla młodzieży, która różnie przechodzi wiek dojrzewania, jak również w różny sposób reaguje na bodźce z zewnątrz. Na szczególną uwagę z naszej strony mogą liczyć dzieci potrzebujące konsultacji psychologicznej. Psychoterapia w przypadku najmłodszych to proces, który wymaga niezwykle delikatnego podejścia do tematu, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości, że tego rodzaju problemy mogą odcisnąć stałe piętno w psychice dziecka. Często ich przyczyna tkwi w zakłóconych relacjach rodzinnych, dlatego opieką terapeutyczną powinni być objęci również najbliższy młodego pacjenta. Prowadzimy także zajęcia terapeutyczne dla osób, które chcą wyleczyć się z uzależnienia. Przy tym zadaniem oferowanej terapii uzależnień jest pomoc pacjentom nie tylko nadużywającym alkoholu i zażywającym narkotyki, lecz także uzależnionym od komputera, gier hazardowych, zakupów itp. Jest to rodzaj psychoterapii, która dotyczy osób już na poziomie szkoły podstawowej.

Formy psychoterapii

Oferowana pomoc psychologiczna może przybrać różną formę, zawsze dobieraną do indywidualnych potrzeb pacjenta. Z reguły terapia dla par czy też terapia małżeńska odbywa się przy zamkniętych drzwiach gabinetu psychologicznego. Jednak w sytuacji, gdy jedna ze stron w związku jest ofiarą przemocy domowej, najlepszą formą wsparcia może okazać się terapia grupowa. Oprócz indywidualnych i grupowych sesji psychologicznych organizujemy także sesje wyjazdowe i grupy wsparcia poza naszą siedzibą w Szczecinie.

Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta
Niekiedy podjęcie decyzji o wizycie u psychologa czy psychiatry jest bardzo ciężkie. Możecie mieć jednak Państwo pewność, że specjaliści zespołu Centrum Carpe Diem w Szczecinie dołożą wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom podczas wizyt pełną dyskrecję i usługę najwyższej jakości..

Oferujemy następujące formy pomocy:

  • Konsultacja psychologiczna
  • Psychoterapia indywidualna

Przyjdziemy też Państwu z pomocą w razie pojawienia się w Państwa życiu problemów, takich jak:

Rozwiązanie małżeństwa i związane z rozwodem wyzwania rodzicielskie, czyli akceptacja faktu rozstania i poczucia porzucenia, poinformowanie dziecka o rozwodzie, utrata bliskiej osoby lub pracy, mobbing, brak spełnienia w życiu zawodowym;
Brak poczucia celu i sensu życia, stres, stany depresyjne i myśli samobójcze, osamotnienie, trudności w relacjach towarzyskich i z płcią przeciwną, poczucie kryzysu życiowego, poczucie niskiej wartości, uzależnienia, zaburzenia odżywiania, poczucie braku akceptacji;
Problemy związane wychowywaniem dzieci, opieką nad dzieckiem podczas rozwodu, relacje z dzieckiem po rozwodzie, izolacja dziecka od rodzica po rozstaniu;
Kryzysy partnerskie i małżeńskie, trudności w komunikowaniu się z partnerem, zdrady w związku, odejście partnera, rozpacz, smutek, wolność i niezależność w związku.
Terapia indywidualna w naszym centrum psychologiczno-terapeutycznym prowadzona jest w formie spotkań psychoterapeuty z Pacjentem. Zapewniamy możliwość wyboru dogodnych terminów.

Dane kontaktowe

CARPE DIEM
ul. Pocztowa 35/1
Szczecin
70-357
tel: 608 669 003

Dodatkowe informacje:

Godziny otwarcia:
pn - pt: 12.00-20.00
sob: 9.00 - 14.00

Nr konta bankowego:
36 2490 0005 0000 4000 7821 9223

14 + 3 =